top of page

Відбір зразків ґрунту для визначення вмісту вуглецю

В рамках програми Carboneg завершився перший етап відбору зразків ґрунту для визначення вмісту вуглецю та щільності ґрунту в Київській області. Вже наступного року фермери зможуть отримати компенсацію за СО2, зв’язаний за рік у ґрунті.

Відбір зразків грунту на вміст вуглецю в Україні
Відбір зразків грунту на вміст вуглецю в Україні

Кількість зв'язаного в ґрунті вуглецю визначається шляхом лабораторного аналізу зразків. Зразки ґрунту відбираються безпосередньо на полях господарства. Для визначення точок відбору зразків на карті використовуються супутникові дані.

Зразки ґрунту були відібрані на 3 000 гектарах. Поле містить пожнивні рештки після збору врожаю кукурудзи. Згідно з принципами регенеративного землеробства, ґрунт не розорюється і знаходиться під рослинним покривом цілий рік.Дістатися до місць відбору зразків, визначених за GPS-координатами, було відносно легко. Використана регенеративна практика, коли на поверхні ґрунту залишаються пожнивні рештки кукурудзи. Якщо на полі є стерня, пересуватися набагато легше. Ми також переконалися на практиці, що ґрунт дійсно краще вбирає вологу. Це ще одна перевага регенеративного землеробства.


14 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page