top of page

Плюси і мінуси гранульованих та рідких добрив

Теоретично рослини не можуть відрізнити поживні речовини, що надходять із гранульованих і рідких добрив, але обидва типи добрив мають свої переваги залежно від застосування.


Існує кілька способів класифікації добрив. Один з них це «гранульовані» та «рідкі». Для цілей цього порівняння безводний аміак (технічно рідина) не буде розглядатися.


Сухі добрива, як правило, містяться в гранулах. Суміші добрив можна створювати шляхом змішування окремих гранульованих добрив (наприклад, 10-20-30, 16-16-16 ) у належному співвідношенні для створення бажаної пропорції. Сухі добрива можна вносити розкиданням або у рядок, збоку або нижче насіння.


Останнім часом значно зросла популярність рідких добрив. Їх можна вносити як у грунт, так і позакореневим внесенням. При позакореневому внесенні поживні речовини рослин поглинаються листям і легше доступні для використання рослиною, ніж у разі внесення в грунт. Однак доступність позакореневих поживних речовин є короткочасною та не постійною протягом решти вегетаційного періоду. Позакореневе підживлення є хорошим способом короткочасно виправити недоліки в середині сезону або доповнити внесені в грунт поживні речовини.


Хоча немає різниці в загальній кількості поживних речовин, що надається гранульованим або рідким добривом для певного внесення поживних речовин для рослин, є відмінності:


  • Просторове: відстань від коренів рослин до поживних речовин у добриві. Це особливо стосується малорухливого фосфору, який має бути якнайближче до коріння рослини. У рідкому вигляді мінеральні елементи живлення більш доступні.

  • Вміст солі: гранульовані добрива можуть бути «гарячими». Коріння може уникати смуги гранульованого добрива, яке містить високий рівень азоту та калію. Тому стартові добрива кращі в рідкому стані.

  • Консистенція: Вміст поживних речовин ідентичний у кожній краплі рідкого добрива, тоді як гранульоване містить окремі поживні компоненти в кожній гранулі.

  • Обладнання для внесення рідких добрив: вартість переобладнання сівалки чи культиватора для внесення рідких добрив є невисокою, але все рівно це витрати.

Ось короткий перелік переваг обох типів добрив.


Рідкі добрива


Простота використання та застосування

Легкість змішування

Рівномірність нанесення

Стартове та міжсезонне застосування

Суміш із засобами захисту рослин


Гранульовані добрива


Легше зберігати (не випадає в осад з часом і не засолюється в холодну погоду)

Більш ефективні для основного внесення добрив

Варіанти повільного вивільнення (карбамід з полімерним покриттям)


Аграрний Центр Innovation не рекомендує один тип добрива замість іншого. Однак фермери повинні враховувати вище наведені факти, коли приймають рішення про внесення добрив.22 перегляди0 коментарів

Comentarios


bottom of page