top of page

Покрокова інструкція отримання коштів за зв’язування СО2 у ґрунті від компанії Carboneg

 

 1. Якщо ви використовуєте мінімальний обробіток ґрунту: дискування до 10 см, no-till, strip-till, (оранка заборонена) та обробляєте більше 500 га – Ви можете брати участь у програмі декарбонізації клімату, отримуючи за це компенсацію.

 2. Компенсація складає 8 Євро за 1 тонну зв’язаного вуглецю СО2 у ґрунті. В середньому господарство може отримати від 40 до 80 Євро за рік на 1 га.

 3. Участь у програмі безкоштовна для господарств.

 4. Підписується договір компанією Carboneg Group s.r.o. (Чехія) на 5 років. Договір є ексклюзивним, протягом дії договору не можна повторно одні і ті ж поля реєструвати в інших програмах по компенсації СО2.

 5. В додатку до договору реєструються поля, які господарство подає на моніторинг (ексель таблиця з зазначенням № поля, кількість гектарів, яка культура посіяна) Можна реєструвати частину полів, на яких не буде використана оранка. 

 6. Поля також подаються в kml форматі для визначення GPS точок відбору взірців ґрунту на рівень зв’язаного вуглецю в ґрунті. (kml файл полів Можна скачати з програми CropWize, або ми допоможемо ці файли створити)

 7. Після визначення GPS точок відбору ( 1 точка на 50-80 га) – представник Carboneg в Україні виїжджає, безкоштовно відбирає ці взірці та відправляє  у визначену сертифіковану лабораторію. Через 2-3 тижні лабораторія визначає базовий рівень зв’язаного СО2.

 8. Рівно через рік на тих самих точках відбираються знову взірці та відправляються в лабораторію. Так визначається скільки СО2 господарство зв’язало в ґрунті за рік і відповідно до цього нараховується компенсація.

 9. Компенсація зараховується на валютний рахунок господарства в Євро.

 10. Якщо протягом 3х років зв’язаний вуглець зменшується або залишається на тому ж рівні – договір з господарством розривається. 

 11. Карбонові сертифікати видані Carboneg є високоякісними, тому що базуються на результатах лабораторних досліджень.

 12. Ми спонукаємо фермерів переходити на регенеративне землеробство. Ми можемо оцінити, скільки надлишкового CO₂ було видалено з атмосфери в результаті нашої діяльності. Ця програма фінансується всесвітньо відомими компаніями, які хочуть якнайшвидше стати вуглецево -нейтральними, але не можуть досягнути цього за допомогою існуючих технологій.

      https://www.carboneg.com/ua/home

Carboneg.png
"Carbon negative" = Carboneg. Ми стимулюємо фермерів переходити на регенеративне землеробство. За кожну тону зниження CO₂ компанія Carboneg виплачує фермерам винагороду.
2024-04-08 12.18.08.jpg
bottom of page