top of page

Світовий рекорд врожайності сої 11,5 тон/га

У 2016 році встановлено новий світовий рекорд врожайності сої. Американський фермер зі штату Джорджія Ренді Дауді досяг найвищого показника.

Нагадаємо, що він також був рекордсменом світу за врожайністю кукурудзи, і в минулому році отримав найвищу врожайність сої на рекордній позначці 11,5 т / га. Попередній рекорд становив 10,7 т / га і належав Кіпу Каллеру з Міссурі.Цей показник був кращим на протязі шести років.

У США врожайність сої зазвичай досягає 5,4 т / га, але три роки тому фермер Ренді Дауді, удосконалюючи технології, досяг результату в 7 т / га і після отримання цієї врожайності в перший рік роботи, він вирішив подивитися, «як далеко можна зайти ».

«Мета полягає не тільки в тому, щоб досягти нового світового рекорду, але і зрозуміти принципи, які стоять за ним, а також мати можливість надалі використовувати ці досягнення», - сказав Дауді.

Дауді зазначив, що ключ до максимальної врожайності - це спосіб впоратися зі стресом на рослинах сої. Він сказав, що найважливіше - це достатня кількість поживних речовин, контроль комах і бур'янів.

У цьому році на деяких ділянках врожайність досягала 15 т / га - сказав Дауді. Щоб досягти такого рекордного врожаю, він впровадив дбайливе ставлення до рослин і переконався, що стреса можна уникнути.

Робота почалася до того, як насіння було посіяне в землю.

«Ми зробили аналіз грунту перед сезоном. Виходячи з планової врожайності розрахували винос поживних речовин із ґрунту, і чітко визначили необхідну кількість добрив », - говорить він.

Дауді - прихильник Закону мінімуму. За його словами, врожайність обмежена найменш доступним поживним елементом. Це як найслабший м'яз бодібілдера.

На додаток до стандартних N-P-K добрив він вніс мікроелементи, щоб максимізувати кількість речовин, які рослина може використовувати.

Він почав сезон, застосувавши пташиний послід і посіяв сидерат - тритікале. Після того, як сидерат був зароблений в грунт - необхідні макро і мікроелементи вмінералізованій формі стали доступні для використання рослинам сої. Сидерат підвищує активність корисної мікрофлори в грунті.

Соя була посіяна в максимально ранні терміни. Перед посівом проведено протруювання насіння інсектицидом Fastac® EC і фунгіцидом Priaxor® (флуксапіроксад 167 г / л + піраклостробін 334 г / л) від BASF. Даний фунгіцид показав високу ефективність проти септоріозу (Septoria glycines) на сої. Технічний менеджер з продажу BASF заявив: «Дослідження показали, що Priaxor® є найбільш підходящим фунгіцидом для догляду за соєю». Для посіву використовувався сорт -USG 74A74RS від UniSouth Genetics. Соя висіяна з міжряддям 38 см і з густотою рослин 350 тисяч на га. Коли починали справу, то використовували 75 см міжряддя, але, дізнавшись, що можна отримати на 0,5 т / га більше на вужчих рядах - то швидко на них переключилися.

Дауді ретельно керував екологічним стресом, застосовуючи гербіциди, інсектициди та фунгіциди в міру необхідності. «Один з найбільших стресів, який ми спостерігали, був після внесення гербіциду. Ми відразу після застосування гербіциду внесли фунгіцид і соя почала відновлюватися.

Протягом всього сезону Дауді постійно брав аналіз листової тканини, щоб переконатися, що рослини отримують поживні речовини протягом усього сезону. Залежно від результатів, по мірі необхідност,і він вносив макро- мікроелементи шляхом фертигації або позакореневих підживлень.

Протягом всього сезону використовував зрошення, щоб полегшити стрес від сильної спеки, яка часто буває в Джорджії. Як і на кукурудзі краще зрошення сої - це полив вночі круговою установкою (Pivot).

В цілому в 2016 році собівартість сої склала 294 дол. США за тонну, включаючи оренду землі в розмірі 625 дол. США / га, обробку насіння, добрива, фунгіциди, паливо, перевезення, гербіциди, інсектициди, аерофотозйомку, сушку і очищення, зрошення. Вклавши досить багато коштів, продали сою в середньому по 388 дол. США за тонну і отримали відчутний прибуток.


댓글


bottom of page