top of page

Підживлення по мерзлоталому грунту

Оновлено: 8 груд. 2022 р.

⛅️Весна вперто нагадує про себе. Ось і настає час підживлення по мерзлоталому ґрунту.

➡Питання перше: Чи можна проводити підживлення коли на полі сніг?

Так, якщо покрив незначний 5 - 10 см, при умові що поле рівне.

Навіть якщо на полі біля посадок ще трохи снігу, але як тільки техніка має можливість заїхати в поле починаємо весняне підживлення по мерзло – талому ґрунті. Зміни клімату призводять до різкого підняття температури зовнішнього повітря та пересихання ґрунту. Ефективність поверхневого підживлення азотом за таких умов різко падає.

➡Питання друге : Скільки засвоюють азоту рослини на початок кущення?

Зернова група культур має таку динаміку засвоєння азоту:

вихід у трубку — 35%,

кущіння — 28%,

наливання зерна — 17%.

колосіння і цвітіння — 11%,

проростання і сходи — 9%,

Тобто від цього підживлення залежить третина урожайності. Потрібно зробити аналіз стану культури на сьогодні та як вони забезпечена поживними речовинами. Ми б не радили зробити акцент тільки на підживлення по кущіння рослини. Памятаймо, що при пересиханні верхньої частини ґрунту на посівах зернових культур ефект добрив може різко знизитися.

Перше основне підживлення озимих — регенераційне, проводять по мерзлоталому ґрунту при переході температурного режиму понад 0 С, коли верхній шар ґрунту перезволожений. При даних умовах добрива швидко розчиняються і поглинаються ґрунтом.

➡Питання третє: чи варто проводити підживлення на ослаблених посівах.

Якщо є сумнів щодо перезимівлі озимих – треба взяти моноліт. Доцільність через тиждень стане зрозумілою.

➡Питання четверте : що краще карбамід, аміачна селітра чи КАС 32 ?

Ефективність аміачної селітри та КАСу з порівняно іншими видами азотних добрив набагато краща. Це пов’язана з тим, що у верхньому шару ґрунту навесні є дефіцит саме нітратної форми азоту і рослини краще реагують на його внесення.

Амонійні добрива менш доступні відразу після внесення, але вони забезпечують пролонговану дію живлення азотом до пізніших фаз розвитку зернових.Підживлення по мерзлоталому грунту, амміачна селітра, підживлення озимої пшениціComments


bottom of page